Po dvaceti letech se tu totiž zúčastnili požárního útoku někdejší členové chválenického sboru dobrovolných hasičů. Memoriál Miroslava Šebka a Václava Havlíčka si nenechalo ujít 14 družstev, z toho čtyři žen.

„Jsme rádi, že se všechno povedlo a vodu jsme dostali do terčů. Takže vynikající. Tuším, že jsme to zvládli za 34 sekund. Nešlo nám ani o ten čas, ale o dokončení útoku," popsal pocity po akci Vlastimil Votípka, který dával starou partu dohromady.

Na ostrý závod trénovali pouze jednou. „Při zkoušce se mi to nepovedlo, ale při závodu se naštěstí zadařilo," radoval se Míra Kail, který měl na starosti motorovou stříkačku.

Votípka si pochvaloval atmosféru, kterou jim během závodu vytvořilo publikum. „Diváci byli hodně slyšet. Z jejich podpory jsme měli dobrý pocit," popsal Votípka.

Ten nevyloučil, že za dva roky při dalším memoriálu sedmičlenná parta zopakuje požární útok.

Kde se zrodil nápad znovu se postavit k motorové stříkačce, v běhu vláčet hadice a poté přesně zamířit na cíl. „Šlo o shodu náhod. Byla v tom i hecovačka v hospodě. Nikoho jsem nemusel přemlouvat," řekl s úsměvem Votípka.

Šestý ročník soutěže ve Chválenicích vyhrál Sbor dobrovolných hasičů ze Štěnovického Borku, druhé místo obsadily Nezvěstice B a třetí skončil Tymákov. Mezi ženami dominovaly chválenické hasičky, druhé skončily ženy ze Štěnovického Borku a třetí hasičky z Mokroušů.

Úspěch dobrovolných hasiček z Chválenic se dal očekávat. Vloni vyhráli Mistrovství republiky v požárním sportu v Uherském Hradišti a v polovině července odjedou na olympiádu ve Francii. „Na ní chceme dosáhnout, co nejlepší výsledek," přeje si Jana Škalová, jedna z chválenických hasiček.

Soutěžily už na dvou olympiádách. V chorvatském Varaždinu v roce 2005 suverénně vyhrály a o čtyři roky později v Ostravě obsadily druhou příčku, když skončily za jedním z českých družstev.