Před soudem včera vypovídala dcera zmíněné seniorky Jitka Formanová. „Smlouva na povinné ručení skútru je sice podepsána jménem mojí matky, ale její podpis to není. Také nikdy nebyla držitelkou řidičského průkazu,“ řekla Formanová s tím, že její matka před třemi lety zemřela. Zánovní skútr Honda stál podle ní v garáži černického domu až po matčině smrti. Motocykly dostala záchranka jako dary od rokycanské firmy, od níž kupovala dva vozy. Podle obžaloby si je tehdejší ředitel přisvojil a záchranné službě způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun.

Advokát Kouteckého včera navrhl předvolání dalšího svědka, kterým má být manželka obžalovaného Miluše. Její výpověď by měla objasnit, jak se skútr do garáže dostal. Samosoudce Miroslav Mlčák odročil jednání na 8. listopad.

Koutecký nemá potíže se zákonem poprvé. Loni mu soud uložil podmíněný trest za špatné hospodaření s majetkem záchranky. Rozhodnutí změnil v červnu krajský soud, který ho osvobodil. Proti tomu se však ohradila nejvyšší státní zastupkyně Renáta Vesecká, která na trestu pro lékaře trvá. Podala tedy dovolání k Nejvyššímu soudu.

Koutecký už dříve všechna obvinění popřel. Na svoji ředitelskou funkci rezignoval v roce 2004, končí také s léčení klientů v Domě sociální péče v Kralovicích na severním Plzeňsku. Část personálu a příbuzných ho obviňuje ze zanedbávání péče. Podle vedení domova lékař odchází, aby se uklidnila vyhrocená situace v zařízení.