Potkáte–li ve čtvrtek na kolonádě v Karlových Varech náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou, jak kasíruje hosty v zahradních restauracích, nemusíte se ptát, zda změnila zaměstnání. Bude jen předtáčet kousek sobotního soutěžního pořadu Výzva mezi Plzní a Karlovými Vary, které se „naostro“uskuteční v sobotu a ČT 1 jej odvysílá v hlavním vysílacím čase v přímém přenosu.

S primátorkou Karlových Varů Veronikou Vlkovou bude Marcela Krejsová soutěžit ve stylu slavného českého filmu s Josefem Abrhámem v hlavní roli Vrchní, prchni! „Nevím, co dalšího si na nás připravili, ale doufám, že vyhrajeme,“ říká Krejsová. V plzeňském týmu se objeví i primátor Pavel Rödl, herec Antonín Procházka, ředitel plzeňské zoologické zahrady Jiří Trávníček, herečky Andrea Černá a Radka Fišarová nebo automobilový závodník Václav Pech, moderní pětibojař Michal Michalík či hokejista Martin Adamský.

Přímý přenos show se soutěžemi, hudbou a zábavou bude moderovat z Grandhotelu Pupp Martin Dejdar, chybět nemá Karel Gott, Tereza Kostková, Aleš Cibulka nebo Spejbl a Hurvínek.

Podle webových stránek České televize budou mezi sebou bojovat družstva Plzně a Karlových Varů v akčních i vědomostních disciplínách prokládaných humorem a hudebními vystoupeními známých umělců. Herec Antonín Procházka včera řekl, že se do Varů těší, i když zatím vůbec netuší, do čeho jde. „Nejsem soutěživý typ, ale jako menší jsem docela dobře běhal. Jenže mi bylo žinantní být v cíli první! Tak nevím. Můžu ale slíbit, že nebudu úmyslně dělat chyby,“ usmíval se známý plzeňský šoumen.