Řidiči, kteří cestují do hlavního města, se musí už od soboty připravit na zdržení.

Dálnici D5 totiž čeká komplexní oprava středního dělicího pásu mezi 61. a 64,5 kilometrem, a to včetně odpočívky Rokycany.

Stavební práce jsou podle projektu rozděleny do dvou etap. „První etapa začne 28. července a stavbaři při ní vybudují nový přejezd ve středním dělicím pásu,“ říká tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. V té době budou pro každý směr zachované dva jízdní pruhy. Větší omezení bude znamenat druhá etapa.

„Začne 11. srpna a práce jsou plánované do 29. září. Provoz bude v režimu dva pruhy jedním a jeden pruh opačným směrem,“ uvedl dále Jan Studecký. Odpočívka Rokycany bude uzavřena v průběhu obou etap.

Ilustrační foto.
Dobřany jsou rozkopané

Rozsáhlá oprava se týká asfaltobetonových vozovek, kde dojde k odfrézování a pokládce obrusné vrstvy a ložné vrstvy. Dále silničáři výmění svodidla na přejezdu středního dělícího pásu (SDP), opraví kanalizaci a oplocení a vybudují nový přejezd SDP.

Zhotovitelem rekonstrukce je firma Berger Bohemia a. s., která zakázku vyhrála za 64 milionů korun bez DPH.

V rozkopaném úseku se musí řidiči připravit na to, že budou uzavřené sjezdy i nájezdy na dálnici.

Dobrou zprávou ale je, že v červenci silničáři dovršili opravu šestikilometrového úseku dálnice D5 mezi Prahou a Rudnou.

Stanové příbytky bezdomovců. V tomto místě k vraždě došlo
Za vraždu mačetou dostal bezdomovec 17 let vězení

Do práce budu muset jezdit o hodinu dřív, říká Plzeňan

Praha je oblíbená destinace pro pracovníky z celé republiky, výjimkou není ani Plzeň. Lidé cestující za prací do hlavního města se ale kvůli rekonstrukci minimálně do konce září budou muset obrnit trpělivostí. „Do práce budu muset jezdit o hodinu dřív, nikdy nevíte, co se na dálnici ještě semele,“ říká Plzeňan Martin Hučko, který cestuje do Prahy pravidelně několikrát týdně. „Dosud byla dálnice do Prahy relativně průjezdná, akorát asi dva měsíce zpátky to občas stálo u Loděnice,“ dodává Plzeňan.