Jak jste se ke snowboardingu vlastně dostal?
Ve třech letech jsem začal s lyžováním a pak jsem v 17 letech přešel na snowboard přes nejlepšího kámoše. Lyže mi začaly připadat nudné, pořád jen zatáčet doleva a doprava už mi nestačilo. Na snowboardu se dá dělat daleko víc. I když, teď už jsou freestylové lyže a s těmi se také dají dělat pěkné kousky.

Jaký byl váš největší úspěch, jaké nejvyšší ocenění jste dostal?
Před čtyřmi lety jsem vyhrál 1. evropský pohár ve skocích na snowboardu ve Špindlu. Teď už dva roky nezávodím, jezdím s kamerou a foťákem. To znamená, že já jedu a fotograf mě při tom fotí nebo natáčí.

Měl jste někdy na snowboardu vážnější nehodu?
Jo, měl jsem zlomenou páteř, taky kostrč a obě kolena mám po operaci.

A to se na to nebojíte stoupnout znovu? Co strach před jízdou?
Znovu jet po nehodě jsem se nebál. Jinak se samozřejmě někdy bojím a čím jsem starší, tím víc. Největší strach jsem měl asi ve Spojených státech, kde jsme skákali přes cestu. Letět deset metrů nad betonem nebylo příjemné. Nebylo to tedy takové, že bych se nemohl hýbat, ale musel jsem se přinutit.

Je velký problém učit se na snowboardu nové kousky?
Ze začátku to jde rychle, pak už ale při učení vlastně musíte překonávat svoje hranice, takže tempo je pomalejší, jako u všeho.

Jezdíte raději v Čechách nebo v zahraničí?
Teď jsem byl dva roky spíš v zahraničí, v Rakousku a ve Švýcarsku v Alpách. Je to ale dané také tím, že poslední dva roky u nás moc sněhu nebylo.

Na co jste musel brát ohled při vymýšlení rampy, která se nyní staví na náměstí Republiky?
Nápad vzešel od soukromé firmy a já vlastně plnil zakázku. Kromě technických záležitostí, jako je dostatečný rozjezd a dojezd, jsem se snažil také o to, aby rampa byla dost rychlá a atraktivní pro jezdce i pro diváky.

A povedlo se? Který ze tří prvků je podle vás na rampě nejtěžší?
Myslím, že se to povedlo. Nejtěžší je asi ta prostřední nejširší bedna.

Tak ta mi zrovna připadala, že bude asi nejlehčí, je taková rovná, široká, vypadá to, že nebude takový problém se na ní udržet na rozdíl od úzkého zábradlí vlevo.
Bude hlavně největší problém se na ni dostat. Závodník bude muset zdolat pětimetrovou mezeru, prostě na ni musí doskočit. Určitě se bude na co dívat.

Odkud vozíte sníh na rampu a kolik ho bude?
Vozíme ho ze zimáku a bude ho asi 400 pytlů.