Plno práce měli silničáři, autobusové i vlakové spoje se občas trochu zpožďovaly, někteří motoristé raději nevyjeli. Nehodovost na silnicích však nebyla vysoká a do nedělního večera se vše obešlo bez tragédií. „Záchranáři nemuseli o víkendu vyjíždět k žádnému úrazu, jedna dopravní nehoda byla pouze na Klatovsku a šlo o lehčí zranění. Naše vozy se bez problémů a včas dostaly na všechna místa,“ uvedla krajská mluvčí Zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Živo bylo pochopitelně na horách. „Plné sjezdovky s sebou přinesly i úrazy, v sobotu jsme zasahovali u devíti a v neděli u pěti. Žádný naštěstí nebyl vážný,“ konstatoval Martin Kocum z Horské služby Šumava. Podmínky pro zimní sporty však vznikaly i tam, kde to nebývá obvyklé, a tak i v ulicích měst se proháněli běžkaři.

Méně než sportovce či děti sníh těšil lidi, kteří jej uklízeli z cest. V jedné z obcí na Tachovsku dokonce vznikl sousedský spor, když žena volala na linku 158, že soused hází sníh zpět na její uklizený chodník. „Muž policistům vysvětlil, že sníh byl příliš blízko jeho domu a odhrnoval jej v obavě z případné oblevy. Lopatou pak přeházel sníh jinam,“ uvedl policejní zdroj.