Téměř dvacítka zaměstnanců stáhne svou žalobu a na oplátku získá část peněz, které jim na osobních příplatcích vedení sebralo v letech 2006–2008. Každý z žalobců dostane postupně polovinu požadované částky a sto procent úroků z prodlení.

„Jsem rád, že uznali, že jsme měli pravdu. Dostaneme asi sedmdesát procent požadované částky, ale je to lepší než se několik let soudit. Myslím, že se situace na pracovišti teď uklidní,“ řekl Deníku jeden z rebelujících zaměstnanců, který si zatím také pochvaluje přístup nového ředitele Romana Svitáka. „Oproti dřívějšku funguje komunikace zatím na jedničku.“

Právě Sviták, který záchranku vede od července, avizoval jednání o smíru od začátku. „Tři zaměstnanci už soud vyhráli a je pravděpodobné, že by tomu tak bylo i u ostatních. A jen by narůstaly poplatky za právníky,“ zdůvodňuje ředitel.

Žaloby, které už se rozběhly před soudem, však zastavit nelze. Podle Svitáka skončí v neprospěch záchranky. „Tito pracovníci dostanou 100 % částky, my už se odvolávat nebudeme,“ dodal Sviták, podle něhož je toto kompromisní řešení vyjde asi na 900 tisíc korun, přibližně polovina částky padne na právníky.

Z čeho se přesně zaplatí, není jasné. „Mám signály, že by nám s těmito náklady mohl pomoci Plzeňský kraj, který je naším zřizovatelem,“ doplnil ředitel.