V Chrástu se o budoucnosti místní policejní služebny hodně mluví. Lidé doufají, že strážci zákona z jejich obce nezmizí. „Povídá si tady o tom kdekdo. Jedni říkají, že nám policii zruší, jiní zase, že ne, ale policisté přijdou o práci. A nikdo vlastně neví, co si myslet,“ svěřila se paní Alena.

Pokud bude třeba, zakročí i obecní úřady. „Se starosty obcí, v nichž naši policisté operují, jsme připraveni se spojit a proti zrušení služebny udělat maximum,“ řekl starosta Chrástu Ladislav Bohuslav.

Podle mluvčí plzeňských policistů Michaely Altmannové vypadá budoucnost chrásteckých policistů dobře. „Z informací, které teď máme, se dá vyvodit, že služebna pod naši správu přejde se vším vybavením a zůstanou zde sloužit severoplzeňští policisté. Se snižováním stavů se v této chvíli nepočítá,“ podotkla.

Chrást od začátku roku 2007 správně patří pod okres Plzeň–město. Stejně je na tom i Starý Plzenec, kde sídlí jihoplzeňské policejní oddělení. O tom prý ještě není rozhodnuto. „Policie tam rozhodně zůstane, jestli ji ale bude také spravovat plzeňské ředitelství, to ještě nikdo neví,“ dodala mluvčí jihoplzeňských policistů Pavla Soukupová.