Piva všech druhů a chutí od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná, pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout budou moci milovníci zlatavého moku ochutnat během šestého ročníku festivalu minipivovarů Slunce ve skle. Uskuteční se již tuto sobotu od 13 hodin v pivovarském dvoře minipivovaru Purkmistr v Černicích.

„Jde o největší akci tohoto charakteru v celé ČR. Letos je přihlášeno 62 účastníků, reprezentujících 72 pivovarů. Vzhledem k množství budou letos stánky umístěny jak v prostorách dvora, tak na přilehlé Selské návsi a nově i v prostorách parkoviště v pivovarské zahradě. Tady všude budou moci návštěvníci ochutnat přes sto osmdesát druhů čepovaných piv a v nabídce bude i několik desítek druhů piv lahvových," informoval Petr Míč, mluvčí pořádajícího pivovaru.

Zajímavostí bude i pivo Josef Groll Pils z bavorského pivovaru Wolferstter ve Vilhofenu, odkud pocházel sládek, který poprvé uvařil proslulý plzeňský ležák a od jehož narození uplynulo letos 21.srpna 200 let. „Pivovar Purkmistr toto výročí nezapomněl a na počest Josefa Grolla připravil speciální várku festivalového ležáku, který bude jako černická třináctka naražen během slavnostního zahájení festivalu," upozornil Míč. Od 9 do 11 hod proběhne též v konferenční místnosti burza pivních suvenýrů.

Pozvány jsou minipivovary nejen z Plzně a okolí, ale i z ostatních krajů. Pro návštěvníky bude zajímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde neprezentovaly. O akci je v posledních letech zájem i v zahraničí. Oživením bude i ochutnávka piv skotských, holandských, belgických či německých. Možné bude i ochutnat pivo z nejvzdálenějšího pivovaru – vietnamského Hoavien, který se bude na festivalu prezentovat již potřetí.

Vstup na akci je i v tomto roce zdarma. Pro návštěvníky bude v době konání akce posílena linka č. 13 z konečné stanice tramvaje č. 1 z nám. M. Horákové do Černic v době od 12.00-do 20.00 hod.