Slova známých vánočních koled Tichá noc a Štědrej večer nastal si zazpívali spolu s malým Ondřejem, vnukem jedné ze členek obce Slováků. Chlapec zahrál před desítkami posluchačů všechny tyto známé melodie na housle, odměnou mu byl velký potlesk.

„Na tradiční, letos již desáté vánoční setkání, přijeli Slováci, kteří na západě Čech žijí spolu se svými rodinami. Vzali s sebou i své známé a přátele. Lidé přijeli z různých koutů. Jsou tu z Dýšiné, od Rokycan, Líní a Horní Břízy. Úplně nejdelší cestu zřejmě vážili lidé z Koutu na Šumavě,“ řekl předseda Regionální obce Slováků v Plzni Ján Pekár.

Na desítky členů obce Slováků čekal ve společenském sále hotelu CD nejen krásný vánoční stromek, ale také spousta dobrot. Samozřejmě nesměl chybět slavnostní přípitek, domácí vánoční cukroví a tradiční slovenská polévka kapustnica. Všichni si tak mohli při hudbě a dobrém jídle zavzpomínat na staré časy a pochlubit se i radostnými novinkami. Nejeden šťastný dědeček či babička všem ukazovali fotografie čerstvě narozených vnoučátek.