Ze stejného důvodu minulý týden plzeňští radní neschválili třem sportovištím úpravu ceníku. Jenže spolu se dvěma zdraženími tímto svým rozhodnutím odmítli také zlevnění bowlingu v městské hale na Slovanech. A to budou v příštích týdnech napravovat.

„Chtěli jsme snížit minimální cenu, abychom mohli pružně reagovat na konkurenci,” vysvětluje předseda TJ Lokomotiva Plzeň Pavel Froněk s tím, že cena v městské hale je nyní oproti jiným bowlingovým hernám příliš vysoká. Ceník se navíc nezměnil od otevření před třemi lety. „Jiné provozovny mají slevové akce, třeba před Vánoci, my na takové měnění cen nemáme prostor,” dodává Froněk.

Technický náměstek primátora Petr Rund (ODS) řekl, že rada nechtěla ceníky měnit už z principu. „Dokud se nevyřeší vztahy mezi provozovateli a městem, nebudeme změny cen schvalovat,” podotkl Rund s tím, že smlouvy jsou deset let staré a je třeba je přehodnotit. Zároveň řekl, že do budoucna by rada o cenách vůbec rozhodovat nemusela. „Proč má město schvalovat cenu za bowling? To je podle mě neefektivní,” dodal Rund. Dodal, že o takové variantě bude rada teprve jednat.

O deset korun mělo podražit vstupné do bazénu a volné bruslení na zimním stadionu. „Jde o kosmetickou úpravu, hlavním důvodem jsou neustále se zvyšující ceny, hlavně vody,” argumentuje Jan Jezbera z Plaveckého bazénu na Slovanech.

Podle Runda však rozhodnutí rady nemusí být konečné. „O snížení ceny za bowling budeme znovu jednat, usnesení můžeme i zrušit,” dodal náměstek primátora.

Město v minulých dnech nechalo auditory prověřit hospodaření v pěti sportovištích - na zimním a fotbalovém stadionu, v plaveckém bazénu na Slovanech,v hokejbalové hale na Lochotíně a v Lokomotivě na Slovanech.

Během příštích týdnů se k výsledkům mají provozovatelé vyjadřovat. Následně bude město vytvářet nové smlouvy, jejich součástí by měla být podle Runda i motivace k šetření provozních nákladů. „Buď fixní částka nebo procenta z uspořených nákladů,” vysvětluje Rund. Nové smlouvy budou platné nejdříve od roku 2013.