Organizátoři mysleli i na děti, a tak hned za pokladnami byly pro ně připravené atrakce. Třeba červík Pepík vykousal do jablíčka díry a děti se musely míčkem trefit do otvorů pomyslného jablka. O pár metrů dál děti s rodiči oblékaly strašáka. „Obléknu ho do potrhaných věcí, aby byl nejstrašidelnější," plánovala dvanáctiletá Jana Hejdová.

Po těchto stanovištích si už přišli na své hlavně dospělí. Mnozí se zastavovali u přehlídky traktorů a leckdo se toužil u nich vyfotit, jako v případě Zetoru 15. Za traktory byl už ráj trhovců. Na slavnostech nechyběla výtvarná dílna, keramika nebo oblečení. Hlavní pozornost u návštěvníků však vzbudily stánky s jablky a jablečnými produkty, u nichž vyhrávala živá lidová muzika. „Přijeli jsme pro mošt. Koupili jsme jablečný, se zázvorem, červenou řepou a mrkví, a jablečnohruškový. Jsem hodně zvědavá, jak bude chutnat ten s červenou řepou," řekla Jindra Schejbalová, která dorazila z Přeštic.

Největší ruch a shluk lidí panoval u stánků s jablky a právě s moštem. Jablečnohruškový mošt, který získal ocenění regionální potravina, byl vyprodaný za hodinu od zahájení slavností. „Jsem tu podruhé a manžel poprvé. Líbí se nám tu. Přijeli jsme kvůli dobrotám a moštu. Chtěla bych jablečnohruškový mošt. Když nebude velká fronta u jablek, tak si koupíme i nějaká jablka," povídala Markéta Caltová ze Záluží.

Z jablečných produktů kromě moštu nejvíce letěl jablečný koláč s brusinkami. „Zájem je i o klasický štrúdl a děti mají rády linecká kolečka. Zatím ale nejdou muffiny," všimla si jedna ze stánkařek.

Pořádně otáčet se musela prodavačka u jablek. Fronty tu totiž byly nekonečné. K mání bylo šest odrůd za lidovou cenu – 20 korun za kilogram. Stejné množství hrušek stálo 25 Kč. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří zatoužili po zkvašeném jablečném moštu, protože i cider bylo možné koupit. Lidé, kteří měli jablek už dost, se mohli najíst pražených mandlí nebo staročeských placek.