Více než třicet nejnovějších inscenací z České republiky, Slovenska, Francie, Dánska a Polska představil 33. ročník festivalu loutkového i alternativního divadla Skupova Plzeň, který se minulý týden konal v Plzni a vyvrcholil o uplynulém víkendu.

Mezi posledními představeními, jež mohli návštěvníci vidět, byl Tracyho tiger v podání Bábkového divadla Žilina, domácí alfa farma, Mijoko a hvězda kladenského divadla Lampion či Cirkus Nostalgie, který do Plzně přivezla Valdštejnská Lodžie kulturní imaginárium.

O tečku za Skupovou Plzně se postaralo nedělní představení Deadtown Divadla bratří Formanů, které celý festival ve středu také zahajovalo a během týdne bylo k vidění celkem šestkrát. Hrálo se ve speciálním dřevěném stanu na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Festival pořádalo plzeňské Divadlo Alfa.

Rekonstrukce Dolanského mostu.
Stavbaři se pustili do mostů, jsou z nich celebrity

A kdo si odnesl ceny? Patří Jakubu Maksymovovi za Tisíc tuctů souboru Plata Company, Vítku Peřinovi za Tři siláky na silnici Divadla Alfa, Danu Kranichovi, Janu Strýčkovi a Antonínu Týmalovi za Goon: Krvavá pomsta souboru IDDQD, Filipu Homolovi a Kamilu Bělohlávkovi za Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých Naivního divadla, Ľubomíru Piktorovi za herecký výkon v inscenaci Deduško Bratislavského bábkového divadla, Tomáši Jarkovskému, Jakubu Vašíčkovi a Antonínu Šilarovi za inscenaci Bílý tesák Divadla DRAK, Richardu Fialovi a Filipu Jevičovi za Bajaju v produkci Studia DAMÚZA.