Už v 10 hodin dopoledne zaujal program návštěvníky novocirkusovým představením Hvězdář. V průběhu dne pak byla k vidění další představení - Čertova nevěsta a Varieté od Loutkového divadla Špalíček, maňásková „rakvičkárna“ Pan Kašpar a jeho povedená rodinka od plzeňského Divadla ALFA, zábavné korejské představení A Show With Strings, rytířská komedie Aucassin a Nicoletta divadla LokVar, Perníková chaloupka od TEArTR Rajdo a hry českých lidových loutkářů Don Šajn a Johanes Doktor Faust, opět od Divadla ALFA. Diváci se zájmem vyzkoušeli i tak trochu jinou telefonní budku loutkářky Valerie Meiss.

Loutková Doubravka při festivalu Skupova Plzeň | Video: Deník/Zdeněk Vaiz

Program zpestřilo folklórní vystoupení souboru Jiskřička Plzeň a taneční představení Loutkář v podání ZUŠ Trnka. Pro ty nejmenší diváky byly připraveny tři tvůrčí dílny, hry a soutěže.

Skupova Plzeň je nejstarším profesionálním divadelním festivalem v České republice mapujícím loutkářskou a alternativní scénu, v Plzni se koná každé dva roky. Letos na něj zavítalo na 7000 diváků, kteří si užívali rozmanitou nabídku představení, workshopů, koncertů a dalších akcí. I po jeho konci zůstává v mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky k vidění výstava Loutky Indonésie z jedinečné sbírky teatroložky Jany Wolfové. Výstava je přístupná zdarma a potrvá do 21. června 2024.