"Cestující odjeli ještě v pondělí večer do Prahy a odtud zamířili kolem jedenácé hodiny v noci letadlem zpět do Francie," uvedl radní města pro bezpečnost Robert Houdek.

Odjet ale mohli pouze lidé, kterým to dovolil zdravotní stav.

V plzeňské fakultní nemocnici nadále zůstává dalších 23 zraněných. "Jde o pět dospělých a 18 dětí ve věku od 12 do 17 let. Šest pacientů má středně těžká až těžká zranění, ostatní jsou zranění lehce," uvedla Andrea Mašínová z vedení fakultní nemocnice.

V autobuse cestovalo celkem 41 lidí, jedna dívka nehodu nepřežila. Autobus sjel v pondělí ráno u Rokycan z dálnice D5 a naboural do svahu dálničního podjezdu na Litohlavy.

Podle francouzských médií patří autobus společnosti Champagne mobilités. "Jsme šokováni touto tragédií," uvedl podle serveru L'Union-L'Ardennais ředitel firmy Jean-Louis Jaurand. Firma je v úzkém kontaktu s agenturou pořádající zájezd a francouzským konzulárním úřadem v ČR. "Snažíme se pomoci obětem a jejich rodinám," sdělila firma. Champagne mobilités je dceřinou firmou francouzského státního provozovatele veřejné dopravy RATP.

Podle L'Union-L'Ardennais ředitel školy přijal rodiče dětí, aby je informoval o situaci. Prefektura i francouzské ministerstvo zahraničí vyčlenily speciální telefonní linku pro příbuzné, aby se mohli informovat o stavu svých blízkých. Krizovou linku zřídili i hasiči v Plzni a v Praze francouzská ambasáda.