Ano, je to tak. Nápad se zrodil v hlavě naší milované paní profesorky, která s námi jezdila na všechny školní výlety v době studií.

Jako absolventky IV. B SEŠ (dnes obchodní akademie) v Plzni (1970-1974) máme oficiální velké srazy pravidelně každých pět let. Od roku 1995 se ještě scházíme každý měsíc kromě července, srpna a prosince. Jsme dobrá parta. Velkou zásluhu na tom má naše spolužačka Jiřka, která zařizuje naše setkání. Občas mezi nás přijde i naše paní profesorka Zdeňka. Asi před třemi roky prohlásila: „Holky až budete všechny v důchodu, tak pojedeme na školní výlet." Svůj slib splnila a letos nám kompletně zařídila výlet na Šumavu do Stožce.

A tak v dubnu 16 studentek opustilo své blízké a společně s paní profesorkou Zdeňkou a s další oblíbenou paní profesorkou Věrou odjelo vlakem do Stožce. Domovem nám byl penzion „Stožecká kaple". I přes nepříznivé počasí jsme prožily krásné tři dny v pohodové atmosféře. Poznaly jsme Stožec, Volary, došly jsme až do obce Haidmühle v Bavorsku a samozřejmě navštívily Stožeckou kapli.

Velké díky patří našemu pedagogickému dozoru mimo jiné i za skvělé večerní programy. Všechno bylo opravdu báječné. Těšíme se na další naše společné výlety.

„62-leté" studentky IV. B SEŠ, Plzeň