Před budovou školky dokonce visela i olympijská vlajka. „Před samotným kláním jsme děti s vlajkou seznámili a řekli jim, co vlastně znamená,“ uvedla učitelka Iva Němečková.

Na děti čekaly tři sportovní disciplíny – běh, skok do dálky a hod míčkem. „Když prošly všemi stanovišti, následovala návštěva strašidelné ježibaby, které musely říci nějakou básničku nebo zazpívat,“ dodala Němečková.

Za odměnu dostal každý z žáčků sladkost. „Určitě nešlo o výsledky, ale o skvělou zábavu a sportovní vyžití dětí. Ty už se na olympiádu každoročně strašně moc těší,“ dodala učitelka.

Její slova nám potvrdila i čtyřletá Eliška Hrušková. „Perníková olympiáda je príma. Baví mě to tady moc. Nejvíc se těším na běh,“ řekla nám Eliška, která se při soutěžení nezalekla ani ježibaby. „Eliška se jí hned zeptala, kde má ježího dědka,“ líčila s úsměvem učitelka.

Nakonec všechny děti dostaly medaile a diplomy. „Tuto akci pořádáme vždycky na konci školního roku a patří už nerozlučně k naší školce. Určitě v této tradici budeme pokračovat,“ dodala Němečková.