VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školičku, kroužky i klub pro rodiče nabízí mateřské centrum Duha

Plzeň – „Jak dělá kravička," ptá se učitelka dětí sedících kolem ní na koberci. „Búú," odpovídají jednohlasně. „A co je tohle za zvířátko," ukazuje učitelka jinou plastovou figurku.

11.10.2012
SDÍLEJ:

I dinosaurus musí pečovat o svůj chrup. Pro děti jsou ve Školičce mateřského centra Duha připraveny různé programy. Mimo jiné si třeba mohly prohlédnout vnitřek sanitky.Foto: MC Duha

 „Velbloud," raduje se holčička s brýlemi. Školička je jedním z programů Mateřského centra Duha v rámci Střediska křesťanské pomoci Duha, neziskové organizace zřízené Evangelickou církví metodistickou v Plzni. Funguje už od roku 1995.

Program probíhá každý den od 8 do 15 hodin a je určen pro děti zhruba od dvou let. „Mezi naší Školičkou a běžnou školkou není výrazný rozdíl, snad až na to, že se o patnáct dětí vždy starají dvě až tři pracovnice," říká ředitelka centra Linda Čechová.

Program Školičky je rozčleněn do měsíčních tematických okruhů, které vždy zahrnují výtvarnou činnost, zpěv, rytmizaci, hry a další aktivity. Prostory v Husově ulici nabízejí pro Školičku výhodné dvě herny i tělocvičnu. „Co rodiče uvítají, je i uzavřená zahrada ve vnitrobloku, která slouží jen nám," dodává Čechová. Na travnatém prostoru se nachází dvě skluzavky, houpačky, trampolína a v rohu i gril, který slouží zahradním slavnostem.

„Kromě pátku máme plno. Přihlášky většinou bereme od ledna a bývá o ně velký zájem," říká Čechová. Kolem šedesáti dětí tak navštíví Školičku za rok.

Školička ale není jedinou aktivitou centra. To nabízí i kroužky pro děti a dospělé. Ať už je to hraní na flétnu, výtvarný a fotografický kroužek nebo nová angličtina pro seniory. Kroužky jsou pro malé skupiny osmi lidí a většinou jsou také obsazené. „Volná místa máme ještě v tanečním kroužku pro holčičky od dvou do pěti let. O kroužek se stará lektorka, která vede také roztleskávačky, takže jde o rytmické pohyby a drobné choreografie na moderní hudbu," vysvětluje Čechová a dodává: „Volno je také v jedné ze skupin cvičení pro rodiče s dětmi od půl roku do jednoho roku věku."

Další aktivitou jsou semináře v pátečním klubu pro maminky, zvaném Klubíček. „Spolupracujeme s nutriční terapeutkou a dietní sestrou, speciální pedagožkou z Pedagogicko-psychologické poradny i s dentální hygieničkou a zubní lékařkou," vypráví Linda Čechová. Témata seminářů se odvíjí přímo od dotazů rodičů. Někdy se mluví o školní zralosti dětí, o potřebách dětí píšících levou rukou, jindy třeba o odkladu školní docházky. Semináře se konají v kavárně přímo v budově metodistického sboru.

Kromě těchto aktivit pořádá Duha také jednorázové akce pro rodiče s dětmi. 30. října to bude třeba lampionový průvod a 24. října ve velkém sále kostela metodistů v Husově ulici benefiční koncert, na kterém vystoupí gospelový soubor Joyful Voices z Německa. Benefice by měla podpořit právě chod centra.

To, že centrum patří pod metodistickou církev, se na programu centra projevuje. „Rodiče jsou seznámeni s tím, že pracujeme na základě křesťanských hodnot, jako jsou láska, úcta a tolerance k druhému. Ale nikoho násilně nepřesvědčujeme, natož děti," rezolutně uzavírá Čechová.

Autor: Vít Poláček

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Mladý muž skočil z mostu mezi jedoucí auta

Soutěž Svačina roku byla pro Lukáše Tatara cennou lekcí, jak pracovat pod stresem.

Vaření bych za křeslo v kanceláři nevyměnil, říká mladý kuchař

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

Plzeň - Středeční aukce designových lahví Pilsner Urquell letos vynesla rekordní částku 1,6 milionu korun. Peníze půjdou na podporu Centra Paraple, jež pomáhá lidem na vozíku.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Brutální útok. Dostane recidivista 10 let?

Plzeň – Valér Milo byl již třikrát odsouzený na Slovensku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT