Deky se následně vydraží a výnos bude věnován na provoz mobilního hospicu sv. Lazara. Na vytvoření dostatečně dlouhého řetězu je potřeba 473 dek, z nichž každá je poskládaná ze třiceti čtverců o rozměrech 30x30 cm.

Právě na výrobě čtverců se žáci z Roudné po vyučování ve školní družině podílejí. „Do ručních prací se zapojují zejména mladší děti z prvního stupně. Učitelky a vychovatelky při výrobě čtverců pomáhají, a když jich máme potřebné množství, celou deku zkompletují. Dnes předáváme už druhou deku,“ říká k háčkování ředitelka školy Zuzana Houdková.

„Kompletně hotových máme momentálně 131 dek. Zapojit se může každý, kdo bude mít zájem, nejenom školy. Všechny informace jsou uvedeny na webu: www.dekapro.cz, “ doplňuje za pořádající spolek Náš Touškov Blanka Antošová.

Učitelky a vychovatelky ze školy na plzeňské Roudné se spolu se svými žáky připojili k projektu DEKApro spolku Náš Touškov z Města Touškova. V družině po vyučování háčkují deky, jejichž dražbou získané prostředky poputují mobilnímu domácímu hospici.
Děti z Roudné se zapojily do projektu a háčkují deky pro Hospic svatého Lazara

Na Roudnou ve čtvrtek přijela podpořit malé výrobce i patronka projektu Deka Pro, zpěvačka Radka Fišarová. Ta si s dětmi popovídala a následně jim zazpívala několik skladeb ze svého muzikálového repertoáru. „Dlouhodobě spolupracuji se dvěma nadačními fondy, ale když mě něco chytne za srdce, ráda podpořím i další projekty. To se stalo i u Deky Pro, ke které jsem se dostala přes bývalé kolegy z divadla. Jsem moc ráda, že mohu být jeho součástí a moc se těším, až deka bude hotová úplně celá,“ řekla Deníku Radka Fišarová.