Drtivá většina školáků se včera poprvé po letních prázdninách usadila do lavic. Výjimkou jsou žáci Základní školy v Chotíkově u Plzně, kde školní rok nezačal.

„Důvodem je nesplnění termínu ukončení rekonstrukce budovy základní školy stavební firmou. Nedošlo totiž k dílčímu předání stavby hlavní budovy základní školy,“ uvedla ředitelka školy Zuzana Houdková.

Školní rok bude zahájen v pátek 7. září v 7.30 hodin.

Pro některé rodiče je prodloužení prázdnin komplikací, proto škola nabízí využít školní družinu. „Trochu jsme s tím počítali, když jsme v létě viděli, jak pokračuje rekonstrukce,“ sdělila Deníku maminka, která si nepřála být jmenována.

Letní radovánky si prodlouží i žáci 17. základní školy a mateřské školy v Plzni na Roudné v Malické ulici, a to z důvodu budování půdní vestavby. Školáci tak začnou až 6. září.

Pohledem čísel: v letošním školním roce je v Plzni zapsáno 1627 dětí do prvních tříd v celkem 78 třídách. „Předpokládáme však, že skutečně jich nastoupí o něco méně. Nicméně celkový počet žáků v základních školách stále meziročně roste, protože příchozí počet žáků zejména do prvních tříd je vyšší než odchod žáků devátých tříd,“ vysvětlila náměstkyně primátora města Plzně Eva Herinková.