„Na konci března opustila brány naší společnosti v Ostravě poslední, devátá ze zakázky a celkově devatenáctá elektrická souprava pro Železniční společnost Slovensko. Kromě elektrických jednotek dodala Škoda Vagonka našim sousedům deset vlaků typu Push-pull," řekl Ivo Gurňák, obchodní ředitel Škody Vagonka.

Firma podepsala s dopravcem smlouvu na dodávku jedné třívozové patrové jednotky řady 671 s opcí na dalších osm jednotek na konci května 2013. První souprava byla dodána v létě 2014. Kontrakt navázal na dodávku deseti těchto souprav, které byly předány v letech 2010 až 2012. Jedná se o dvousystémové elektrické jednotky, jejichž konstrukční řešení vychází z řady souprav 471 CityElefant, které jezdí v České republice.

Třívozová elektrická jednotka 671 je vybavena dvousystémovou elektrovýzbrojí. Sedadla jsou umístěna v párovém uspořádání 2 + 2 a pro každé dvousedadlo je k dispozici zásuvka a oproti jednotkám z první dodané série i podélné police na zavazadla a Wi-fi. Nechybí větrání, vytápění a klimatizace. Celkem už vyrobila Škoda Vagonka pro slovenského železničního dopravce 19 elektrických sou-prav řady 671 za zhruba 4,6 miliardy korun.