„I v letošní zimní turistické sezóně zajišťujeme provoz skibusu pro město Železná Ruda. Sloužit bude především lyžařům, snowboardistům a běžkařům, ale oblíbený je i u místních obyvatel Železné Rudy, jimž rozšiřuje možnosti pohodlného spojení,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Tzv. Skibus Železná Ruda je bezplatná autobusová linka jezdící na trase Železná Ruda,Hojsova Stráž - Železná Ruda - Čachrov,Gerlova Huť.

Jak již název napovídá, linka je určena především pro návštěvníky tohoto oblíbeného západočeského lyžařského střediska. Propojuje jednotlivé areály pro sjezdové lyžování, ale také místa ubytování či běžecké trasy. Oblíbená je rovněž u obyvatel města pro přesuny mezi místními částmi.

Lyžaře a snowboardisty vyveze až na Špičák, který nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Nachází se zde 12 sjezdařských tratí různé obtížnosti o celkové délce 8,4 kilometru. Skibus bude zajíždět i do lyžařského areálu Nad nádražím – Belveder.

Speciální autobusová linka umožní pohodlně využít i desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras, které Železnorudsko nabízí. Trasy je možné různě kombinovat a některé navazují i na běžecké trasy pokračující na německé straně.

ČSAD autobusy Plzeň na linku nasazuje nízkopodlažní autobus s velkou vnitřní plošinou, takže cestující budou mít pohodlný nástup i v lyžařském vybavení a zároveň pohodlně přepraví nejrůznější zimní náčiní jako lyže, boby, sáňky apod.