Vše se podařilo díky skautskému středisku Střela, v jehož vánočním stánku Skauti dětem mohli Plzeňané během uplynulých dvou týdnů nakupovat výrobky a přispívat tak Tlapkám.

„Máme velkou radost, že se nám letos podařilo utržit rekordní sumu. Vypadá to, že se naše výrobky líbily, protože nakupující mnohdy neváhali přispět i vyšší částkou, než jaká byla na cenovce. Nejprodávanější byly hlavně balicí papíry s vánočními motivy, pestrobarevné brože, svícny a také třeba polštářky ušité z originálních látek,“ hodnotí průběh akce Olga Dankovičová, jedna z jejích organizátorek. „Myslím, že většinu nakupujících zaujalo také to, že vybrané peníze budou sloužit při přípravě asistenčních psů, kteří pomáhají lidem s postižením,“ dodává.

Skauti pořádali Vánoční stánek už podvanácté. Každý rok si vybírají jednu z přihlášených organizací pomáhajících lidem s nějakým znevýhodněním. V předchozích letech výtěžek z prodeje věnovali například občanským sdružením Motýl a Ty a Já, plzeňské Diakonii Českobratrské církve evangelické nebo Nadačnímu fondu Klíček.

„Pomoc druhým ke skautingu jednoznačně patří. Do příprav a samotné realizace našeho stánku se nezapojují jen dospělí, ale výrobky tvoříme také s dětmi v oddílech. Chceme, aby se naučily nemyslet jen samy na sebe, aby měly oči otevřené a pomohly tam, kde je to třeba,“ říká Karolína Koskubová, skautská vedoucí.