Škárka měl jeho zájmy v regionu více prosazovat a také začít spolupracovat s bývalým primátorem Pavlem Rödlem (Občané.cz). Pro něj měl chtít Bárta místo v plzeňském ředitelství silnic a dálnic. Ve čtvrtek to Škárka přiznal v exkluzivním rozhovoru pro Deník. Ten informace o celé kauze přinesl jako první.
„Některých jednání Bárty s Rödlem jsem se osobně účastnil,“ tvrdí Škárka s tím, že plzeňskému klubu nastaly potíže poté, co spolupráci s Rödlem odmítl. „Ze strany Víta Bárty byl pak vyvinut tlak, aby byl plzeňský klub zrušen nebo aby se vytvořil nový, který by s panem Rödlem spolupracoval,“ uvádí Škárka.
Pavel Rödl, který nakonec získal funkci šéfa karlovarského Ředitelství silnic a dálnic, přiznává, že s Bártou jednal, odmítl však, že by měl v Plzni zakládat ´truc organizaci véčkařů´. „Bártovi jsem řekl všeobecně známou věc, že véčka v Plzni hodně podléhají některým lidem z ODS,“ reagoval exprimátor s tím, že vzápětí ministru potvrdil jeho názor, že vlivu se lze zbavit jen zrušením plzeňského véčkařského klubu.
Pro předsedu klubu VV Plzeň Jiřího Krátkého byla taková informace překvapením. Zároveň přiznal, že by Škárkova kauza mohla plzeňská véčka i zlikvidovat. Někteří členové totiž ze strany couvají. „Sám se rozhoduji, jestli vůbec zůstanu,“ konstatoval Krátký.
Místopředseda plzeňské ODS Roman Jurečko, na kterého měli mít véčkaři zvláštní vazby, to odmítá. „Jednám se zástupci různých stran, a tedy i s véčkaři. Žádné nadstandardní vztahy to ale rozhodně nejsou,“ dušuje se Jurečko.
Ke Škárkovi, který roztočil nevídanou spirálu narčení a trestních oznámení, se včera připojili další členové Věcí veřejných. Ministr Bárta nebral telefon.
Sám Škárka věří, že celá tato kauza plzeňskému klubu, který má v současnosti jen 15 členů, může jen pomoci. „Pročistí se atmosféra,“ míní. Krátký ale vzkazuje: „Nevím, jestli se dřív pročistí atmosféra, nebo se dřív úplně rozpadneme.“