Minulé pondělí se krajští zastupitelé dohadovali, zda má být funkce radního pro zdravotnictví neuvolněná či na plný úvazek. Opozice kritizovala, že se má radním stát Šimánek, který byl dosud uvolněný. Vadilo jim, že by podle nich mohl být ve střetu zájmů kvůli své nové funkci ředitele Fakultní nemocnice Plzeň, ale tvrdili i to, že zdravotnictvím se musí někdo zabývat na plný úvazek.

Šimánek se hájil, že tyto dvě funkce najednou zvládnout lze. „Pořád budu dělat totéž, budu se pohybovat na zdravotnickém poli," tvrdil.

Opozice kritizovala, že koalice ČSSD a KSČM prosazuje na tuto pozici Šimánka, zvlášť když je rozhodnut odejít v případě úspěšných senátních voleb. „Abychom tu za měsíc neseděli s tím, že nám Šimánek odchází. Zodpovědné jednání by bylo najít někoho jiného a současný radní by ho zaučil," podotkl při jednání zastupitelů Jiří Šneberger (ODS).

Po týdnu Václav Šimánek změnil názor. „Po volbách rezignuji na funkci neuvolněného radního pro zdravotnictví," prohlásil v pondělí Šimánek. Na přímý dotaz, zda to udělá i v případě, že nebude zvolen do Senátu, připustil, že ano. „Věřím, že uspěji, dělám všechno pro to, abych předal odbor plně fungující," dodal.