Pod širým nebem, ve společnosti známého moderátora či v kožených kalhotách. I tak lze letos v Plzni strávit poslední den v roce.

Stovky lidí si každoročně nenechají ujít oslavu silvestra na náměstí Republiky. „Ve dvaadvacet hodin vystoupí kapela Sifon a bude hrát až do půlnočního přípitku, který samozřejmě doplní silvestrovský ohňostroj. Rok 2012 pak začne novoroční diskotékou, která by se měla rozjet přímo na náměstí,” uvedl místostarosta centrálního plzeňského obvodu Radislav Neubauer.

Silvestrovské oslavy hradí obvod jen zčásti. „Platíme ohňostroj, který nás vyjde zhruba na padesát tisíc korun bez DPH. Zbytek zařizuje sponzorská agentura,” upřesňuje starosta Jiří Strobach.

Klobásy se zelím, jódlování a spousta piva. To všechno čeká na lidi, kteří jednatřicátého prosince přijdou do A.C.W. Saloonu. Koná se tu totiž Silvestr v kožených kalhotách. „Budeme si trochu dělat legraci z Oktoberfestu. Všechno se tak proto ponese ve stylu Německa,” sdělil spolumajitel Saloonu Michal Kindl. Lístek tu vyjde na čtyři sta korun a v ceně je kompletní jídlo na celý večer.

Známý komik a moderátor Zdeněk Izer bude bavit návštěvníky silvestrovského večera v Měšťanské besedě. „Představí se tu také členové souboru Divadla J. K. Tyla nebo Kroky Michala Davida. V půlnoci pak začne diskotéka,” konstatuje Hana Plassová z Měšťanské besedy. Vstupenky tu vyjdou na 390, 420 a 450 korun. Zahrnují drobné občerstvení na stole.

Tříchodové menu, chuťovky a chipsy na stole nabízí za 699 korun v restauraci Na Spilce. O hudbu se tu postará Vybroband Emila Vyskočila a skupina Mikiho Gracíka. Kouzelný silvestr přichystali v Pekle, v tanečním duchu se zase ponese akce v Klubu Alfa. „Asi se půjdu podívat na náměstí. Záleží ale na tom, jaké bude počasí. Pokud bude pršet, zůstanu asi raději doma,” říká Pavel Voldřich.

Řada Plzeňanů tráví poslední den v roce ale mimo západočeskou metropoli. Někteří například zamíří za sněhem na české hory, jiní třeba přožijí silvestra v nějaké evropské metropoli.