Silný vítr, který může místy v nárazech dosahovat rychlosti 55 až 90 km/h se očekává téměř ve všech krajích. Meteorologové varují před možným poškozením lesních porostů, vítr může způsobit i menší škody na budovách a pozor bychom si měli dát i na zlomené větve a létající předměty, které s sebou jeho síla ponese.

Na Šumavě bude foukat vítr s nárazy až 100 km/h."To s sebou nese nebezpečí možného pádu stromů nebo jejich částí tedy špiček či větví. Proto upozorňujeme, že je nutné při svých výletech, hlavně v lesních porostech, dbát zvýšené opatrnosti. V případě výskytu silného větru zásadně nedoporučujeme zdržovat se v lesních porostech a to včetně turistických a lyžařských stezek v nich vedoucích. Dávejte na sebe pozor!" varuje Jan Dvořák ze Správy Národního parku Šumava.

V Plzni se dají najít ulice s různorodými názvy.
Hurvínkova nebo Na Ryzlinku. Název ulice může navrhnout každý

Co dělat, aby vítr neškodil?

Ještě než u vás vítr začne řádit, můžeme si své věci zabezpečit. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně.

Dbát bychom měli i na vlastní bezpečí, hlavně při pohybu venku a při řízení vozidel. Je dobré omezit i túry na horách a nevydávat se zejména do hřebenových partií.