Motoristé, kteří se na cestu vydali ještě před rozedněním, popisují silnice jako bílou tmu. „Z Plzně do Klatov jezdím denně a tu cestu znám doslova nazpaměť. Ráno ale nastala taková situace, že jsem se místy neodvažoval jet víc než desetikilometrovou rychlostí. Nebylo vidět na krok a dost mě překvapilo, kolik lidí si v takovém nečasu vůbec nezapnulo mlhovky,“ líčí svoji ranní cestu Plzeňan Kryštof Hamáček.

Některým řidičům přišla paradoxně horší situace na silnicích přímo v západočeské metropoli než na silnicích u menších obcí. „Do Plzně dojíždím třicet kilometrů. Cesta byla bez problémů, jen u Vlčtejna jsem musel objíždět kamiony, které se nemohly rozjet. Silnice před Plzní byly mokré, ale byly protažené. Ve městě byla situace všelijaká. Muselo se jet opatrně a pomalu, protože kola ujížděla,“ svěřoval se Lukáš z Plzeňska.

Podle Martina Kunzendorfera ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje vyjížděli silničáři kolem druhé hodiny ranní, když začalo sněžit. „Zhruba do deseti hodin, kdy sněžení ustalo, jsme intenzivně projížděli komunikace v celém kraji. Vinou silného větru se na silnicích tvořily sněhové jazyky, což dopravu místy komplikovalo, ale k žádným extrémním situacím nedošlo. Před polednem začal sníh těžknout a jazyky už se tvořily jen ve vyšších polohách. Komunikace jsme udržovali pluhováním i solením,“ uvedl Kunzendorfer. Ve čtvrtek by mělo sněžit v nižších polohách jen ojediněle. Noční teploty se budou pohybovat mezi -4 až -7 stupni Celsia.

Pozor si budou muset řidiči dávat především v pátek. Hrozí totiž mrznoucí déšť, po němž se může už od čtvrteční noci tvořit ledovka. Postupně se bude oteplovat. V sobotu už budou denní teploty stoupat nad nulu. Bude oblačno až zataženo. Místy se objeví déšť.