Radní pro oblast dopravy Jaroslav Bauer uvedl, že letos se v kraji opraví zhruba 500 kilometrů silnic. „Ve vašem okrese to bude zhruba 41 kilometrů silnic za 67 až 70 milionů korun," řekl starostům. Opravám silnic podle něj pomohou také peníze, které během mírné zimy uspořili krajští silničáři. Odhadem prý půjde o 200 milionů korun.

Náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu Jiří Struček pokračoval, že kromě řidičů se lepších cest dočkají i cyklisté. „Na nové trasy se může těšit Nepomucko, Spálené Poříčí nebo Žákava, které se cykloturistikou zabývají," uvedl s tím, že turismu prospěje i plánovaná stálá expozice na Zelené Hoře či oprava rozhledny na Křížovém vrchu u Stoda.

Náměstka pro oblast regionálního rozvoje Ivo Grünera zase těší, že kraj obcím v letošním Programu stabilizace a obnovy venkova může v dotacích rozdělit 80 milionů korun a doufá, že příští rok to bude o dalších 20 milionů více.

Náměstkyně pro oblast investic Zdeňka Lišková dodala, že největší letošní krajskou investicí na Plzni-jihu je Stodská nemocnice, kterou čeká zateplení či přístavba jedné z budov. Blíží se také konec rekonstrukce operačních sálů. Radní pro oblast sociální Zdeněk Honz pak informoval o tom, že v Domově klidného stáří Žinkovy letos začne stavba nového pavilonu.