V Hrušanech na jižním Plzeňsku dokonce jeden ze čtrnácti sypačů zapadl a museli ho jet vytáhnout hasiči. „Je to celkem běžná záležitost. Sypače jsou těžké, a když je silnice zasněžená, někdy se na ni řidič ideálně nestrefí a sypač sjede z krajnice,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Ladislav Vaněček.

Zatímco o víkendu se silničáři snažili kvůli sněhu a mrazu vozovky udržet sjízdné pomocí soli či zdrsňujícího posypu, v pondělí znepříjemnil řidičům cestu déšť. „V takovém počasí se toho moc dělat nedá,“ připustil Vaněček.

Naštěstí se rozmary počasí do statisk nehodovosti výrazně nepodepsaly. „V okrese Plzeň–sever byly dvě dopravní nehody o víkendu a dvě v pondělí dopoledne. Obešly se bez těžkých zranění,“ uvedl policejní mluvčí Josef Aubrecht.

Na jižním Plzeňsku havarovalo o víkendu šest aut a v pondělí dopoledne tři. „Během těchto nehod byli tři lidé lehce zraněni. I když statiska není alarmující, řidiči by měli zejména v takovém počasí, jaké jsme zažili v minulých třech dnech, jezdit opatrně a přizpůsobit rychlost stavu vozovky,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Soukupová.