Na popíjení vína a chladné noci málem doplatila 50letá žena bez domova, které si ve středu ráno na trávníků ve Švihovské ulici v Plzni všiml náhodný kolemjdoucí a hlídka městské policie. "Žena popíjela se svým známým víno a když už nemohla chodit, zůstala ležet na trávníku. Třásla se zimou, přičemž z jejího dechu byl cítit velmi silně alkohol. Aby se alespoň trochu zahřála, zabalili ji strážníci do termofolie," uvedla mluvčí Městké policie Plzeň Jana Pužmanová.

"Žena opakovaně mluvila o tom, že je jí veliká zima, chce se jít někam vyspat, přitom zavírala oči. Hlídka neustále kontrolovala její zdravotní stav. Test na přítomnost alkoholu v dechu žena fyzicky nezvládala," pokračuje mluvčí.

Normálně by opilá žena zamířila na záchytku, byla ale v tak špatném zdravotním stavu, že místo toho zamířila rovnou do nemocnice. "Lékařka záchranné služby u ní při prvotním vyšetření naměřila tělesnou teplotu 28,1 stupně Celsia. Sanitním vozem byla pacientka okamžitě transportována na urgentní příjem nemocničního zařízení v Plzni na Lochotíně," dodala Pužmanová.