Silné bouřky přinesly také dopravní komplikace

22.47 hod. - Na druhý povodňový stupeň vystoupala po 20. hodině řeka Klabava v Hrádku na Rokycansku. Ještě v 18 hodin měla hladinu 52 centimetrů, o hodinu později již 110 centimetrů a ve 21.40 hodin kulminovala na 184 centimetrech. Momentálně již hladina pozvolna klesá. Na prvním povodňovém stupni je Klabava v Rokycanech na Pátku, dále Úslava ve Ždírci a Koterově či Holoubkovský potok v Rokycanech.

22.24 hod. - Hasiči zasahovali u událostí spojených s přívalovým deštěm. Zasaženo je Rokycansko, Plzeň město, Plzeň jih, Domažlicko a Klatovsko. Jde o popadané stromy, zaplavené sklepy, laguny, ucpané propustky, vodu valící se z polí atd.

19.34 hod. - "Parádní cesta do práce. V Klatovech u hřbitova na hlavním tahu směr Plzeň to bylo horší (klasika jako vždycky při přívaláku). Před Švihovem padlé stromy," popsal Jan Runda a přidal doporučení objíždět přes Malechov. 

close Bouřka - Dehtín v 17:40 hod. 8. 7. 2021. info Zdroj: Jan Runda zoom_in Bouřka - Dehtín v 17:40 hod. 8. 7. 2021.

19.15 hod. - U Plasů - okres Plzeň-sever - dvě osobní auta narazila do kamenů na vozovce. Tak dávejte pozor. Dobrou zprávou je, že déšť ustává a je předpoklad, že voda začne pomalu opadávat.

19.06 hod. - Klatovy:

close Zaplavená ulice v Klatovech u firmy Lorenc a Benziny ve směru na Luby. Voda teče proudem z pole. info Zdroj: Deník/Daniela Loudová zoom_in Zaplavená ulice v Klatovech u firmy Lorenc a Benziny ve směru na Luby. Voda teče proudem z pole.

18.45 hod. - Neprůjezdných komunikací přibývá. Na silnici 17712 u Blovic jsou dva padlé stromy. Spadané stromy a valící se voda také uzavřely silnici 117 u Měčína na Klatovsku.

18.28 hod. - U Nezvěstic - okres Plzeň-město je padlý strom na silnici a valí se voda z polí. Vozovka je pro osobní auta neprůjezdná.

Zaplavená silnice je také na silnici 20 v obci Chocenice - okres Plzeň-jih.

V klatovské ulici Štěpánovická je na silnici asi dvacet centimetrů hluboká vodní laguna.

18.01 hod. - Hasiči na Plzeňsku již vyjeli ke dvěma desítkám událostí spojených s bouřkou.

17.58 hod. - Před 18. hodinou se zaplavila silnice 27 v obci Dehtín u Klatov. Podle policejních informací lze očekávat, že bude neprůjezdná do zhruba 19. hodiny.

Na silnici 178 na horizontu mezi obcemi Řenče a Únětice v okres Plzeň-jih je padlý strom přes cestu. Komunikace je s opatrností průjezdná v jednom jízdním pruhu.

Další strom je spadlý na silnici 27 u Švihova na Klatovsku, a to zhruba půl kilometru za Kokšínem ve směru na Plzeň. Silnice bude odhadem neprůjezdná do zhruba 19.30 hodin.

Na silnici 20 mezi obcemi Želčany a Vlčtejn v okrese Plzeň-město je v celé šířce vozovky větší množství vody a kamení z pole.