Malý sál Měšťanské besedy v Plzni byl v sobotu zaplněný do posledního místečka a na pódiu se střídali mimořádně zajímaví hosté. Mimo jiných dietní sestra Jaroslava Kreutzbergová, lektorka a koučka Jitka Ševčíková, Václav Vrbík z ArcheoCentra Bayern-Böhmen nebo nadšený plzeňský historik a scénárista Ladislav Silovský.

Přesto se všechny ženy v sále nejvíc těšily na Evu Hudečkovou, která žije již 45 let v láskyplném manželství s houslistou Václavem Hudečkem. Celou akci uváděla se svou přirozenou elegancí její organizátorka Anna Šperlová. Ta svůj šarm neztratila ani ve chvíli, kdy musela plnému sálu oznámit, že Eva Hudečková se svým manželem kvůli nemoci nedorazí. Za svoji omluvnou řeč a rychlé vyřešení nezáviděníhodné situace nakonec sklidila zasloužený aplaus publika.

Vítání jara v Plzni
Morana skončila v Berounce. V Plzni vítali jaro

„Především jsem ráda, že bylo opět vyprodáno. Celý sál byl vlastně plný excellentních žen. Vždyť se vybralo téměř padesát tisíc korun,“ říká spokojeně Anna Šperlová.

Stejně jako všechny předchozí ročníky byl totiž i ten letošní zaměřený na charitativní podporu, tentokráte pro Hospic svatého Lazara v Plzni. Výtěžek akce poputuje na partnerskou sbírku ČSOB, která do vybrané částky přispěla polovinou. Peníze se použijí na nákup dvou oxygenátorů pro pacienty hospice.

V Plzni začaly farmářské trhy.
Farmářské trhy na náměstí Republiky začaly. Zájem byl velký

„My jsme z té částky nadšeni. Pořízení oxygenátoru je vždy velká investice a tyhle peníze nám pomůžou naplnit náš záměr koupit dva oxygenátory. Jeden použijeme v domácím a druhý v lůžkovém hospici,“ říká dojatě Petr Kačírek z Hospicu svatého Lazara.

Další ročník Excellentní ženy se bude konat na podzim roku 2024.