Vše dávají za vinu právě návštěvníkům zmíněného podniku. Vedení baru se ale proti obvinění ostře ohrazuje. Tvrdí, že se rušení nočního klidu nedopouštějí návštěvníci Hockey baru, ale lidé, kteří se vrací z noční zábavy v centru města.

„Nejvíc hulákající opilci vadí lidem, kteří mají prostřední byty, a tudíž všechna okna směrem k Hockey baru. Vždycky, když je tam nějaká větší akce, jsou tu ráno pomočené a pozvracené schody nebo chodníky. Parkuje se na trávníku mezi stromy. Prostě hrůza. Všem lidem to tady dost vadí. Uvažujeme dokonce, že sepíšeme nějakou petici,“ říkají manželé Antonín a Helena Šebkovi.

Hockey bar ale naopak tvrdí, že si dává velký pozor právě na to, aby podobné problémy nevznikly. „Návštěvníci od nás většinou odcházejí kolem půlnoci a směřují za zábavou do centra města. Pak se kolem třetí hodiny většina z nich vrací domů. A protože blízko našeho podniku je zastávka MHD, může se stát, že tu někdo z těchto lidí ruší noční klid. Vždyť v sídlišti tu bydlí tisíce lidí. Také proto tu lidé parkují, kde se dá, třeba i na trávníku. Pro místní je ale zřejmě nejpohodlnější říct, že tohle všechno dělají naši návštěvníci,“ vysvětluje zástupce provozovatele Hockey baru Marek Massl. Dodává, že stížnosti mohou mít souvislost s konkurenčními tlaky.

Bolevečtí se také pozastavují nad tím, že pracovník podniku nedávno roznášel lidem v okolí poukázky na pizzu. „Zazvonil u nás nějaký mladík, že nese poukaz na odběr pizzy zdarma za rušení nočního klidu. Připadá mi to jako úplatek, abychom tu trpěli všechen ten bordel, který tu návštěvníci podniku dělají,“ píše se v dopise jedné obyvatelky Sokolovské ulice, která napsala do redakce Deníku. Podle Massla ale žena zřejmě špatně pochopila úmysl podniku, kterým byla propagace.

Hockey bar si prý poukázkami rozhodně nechce kupovat žádné „odpustky“. „Poukázky jsme nechali roznést lidem, protože chceme přilákat další návštěvníky a snažíme se o propagaci baru. Poukázky zdarma jsou součástí naší kampaně,“ uvádí Massl.

O tom, že by si na podnik lidé stěžovali, prý nic neví ani starosta ÚMO Plzeň 1 Jiří Uhlík (ODS). Tvrdí, že se mu žádná stížnost na Hockey bar na stole neobjevila. „Nikdo si na tento podnik nestěžoval ani na portálu bezpecnemesto. eu. Pokud ale lidé chtějí na nějaké problémy kolem rušení nočního klidu upozornit, určitě se mohou obrátit na obvodní radnici,“ říká Uhlík.

V okolí Hockey baru se pravidelně pohybují hlídky městské policie. Ta se na okolí diskoték a dalších nočních podniků soustředí zejména během pátečních a sobotních večerů. „V okolí Severky bývají problémy s rušením nočního klidu a parkováním podobně jako jinde ve městě. Strážníci tyto přestupky většinou řeší blokovými pokutami,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.