Srdíčka jsou papírová, čokoládová, ze stužek, dřeva, kávových zrn i skla, z látek, plyše, vykovaná, vymodelovaná, či dokonce třeba poskládaná z tenisových míčků. „Sestry jsou hrdinky této pandemie,“ uvedl ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. Všechna srdce byla rozdána u příležitosti Mezinárodního dne sester, který je právě dnes. V souvislosti s ním se uskutečnil on-line koncert v areálu DEPO2015 v Plzni. Na něm se prostřednictvím medailonků představily vybrané zdravotní sestry, které v období epidemie koronaviru pracovaly přímo na covidových jednotkách nemocnic v Plzeňském kraji. Program okořenily kapely Hibaj a Turbo i zpěvák Voxel.

Při příležitosti Mezinárodního dne sester chtěli za péči poděkovat i zaměstnanci Plzeňských městských dopravních podniků a připravili si tanec. "Patří sestřičkám i všem ostatním do nemocnic, ordinací a sanitek, kteří to neměli v poslední době vůbec jednoduché," uvádí na facebookovém profilu Sdružení dopravních podniků ČR.

Při příležitosti Mezinárodního dne sester zaměstnanci z plzeňského dopravního podniku vytvořili parádní taneční děkovačku. Patří sestřičkám i všem ostatním do nemocnic, ordinací a sanitek, kteří to neměli v poslední době vůbec jednoduché. | Video: Sdružení dopravních podniků ČR / Facebook