Kulturní dům Šeříkovka na Slovanech je před poslední fází rekonstrukce. Po sále, oknech, restauraci a všech ostatních prostorách přichází na řadu foyer, šatna a vstup do budovy. „Jako poslední se pak udělá nová fasáda celé budovy,“ uvedl místostarosta Slovan Jan Fluxa (TOP09).

Asi v polovině září, kdy by měla rekonstrukce skončit, se změní i provoz kulturního domu. Už ho totiž začala spravovat městská společnost Obytná zóna Sylván, která bude prostory pronajímat. Pro restauraci vypsala výběrové řízení, protože dosavadnímu nájemci lokálu skončila pětiletá smlouva a s prostorem se rozloučil řádnou party posledního května.

Nový režim tu začne platit od října a to včetně pronájmu prostor pro kulturní účely. A to bude zajímavé, protože Šeříkovka má v sobě rockového ducha a punc tvrdé muziky. Obytná zóna Sylván zatím nemá s pořádáním kulturních akcí žádnou zkušenost.

Slavné heavymetalové kapely Judas Priest a Megadeth v úterý rozpumpovaly plný zimní stadion v Plzni.
FOTO: Judas Priest zahráli v Plzni

„Rockového nádechu Šeříkovky chceme samozřejmě využít a pokračovat v něm. Na druhou stranu hodláme nabídku rozšířit například o určitá představení nebo i jiný hudební žánr,“ uvedl ředitel Obytné zóny Sylván Pavel Trefanec.

Řekl, že v souvislosti s kulturou v Šeříkovce už spolupracují s manažerem a další akce může navrhovat i budoucí nájemce tamní restaurace.

Investice do Šeříkovky 2013-18
Od zahájení rekonstrukce už stavební investice v Šeříkovce překračují 27 milionů korun. Příspěvky města činily 13 milionů, slovanská radnice prostavěla 14,3 milionů. Nyní se rekonstruuje vchod do budovy a šatna.