Jednání mělo začít v deset dopoledne. Už v 9.35 ale na Krajský úřad dorazil Sequens. Po příchodu se ohlásil u hejtmana. Ten ho na jednání nepustil. Obě strany to popisují i vysvětlují po svém.

Podle senátora byl důvodem jeho odchodu evidentně fakt, že jako nezávislý volil v nedávné prezidentské volbě Jana Švejnara. Zimmermann je přitom jako občanský demokrat přívržencem Václava Klause. „Hejtman řekl něco v tom smyslu, že pro mě není na jednání místo, že je příliš čerstvě po volbě, naše názory jsou rozjitřené a svoji přítomností mu komplikuji situaci,“ popsal debatu s Zimmermannem Sequens, který byl pak požádán, aby úřad opustil.

Zimmermann Deníku uvedl, že se o volbě před senátorem vůbec nezmiňoval. „Připadalo mi, že se u mě senátor zastavil jen tak na cestě kolem. Že doprovází velvyslance, jsem nevěděl. Na oficiálním seznamu doprovodného týmu vůbec nebyl a není zvykem, aby se někdo mimo seznam účastnil oficiálních jednání. Řekl jsem mu tedy, že mám práci, a šel jsem se připravit na příjezd velvyslance,“ řekl Zimmermann.

Rozhovoru byla zřejmě přítomna jen malá skupina lidí. V ní ale minimálně hejtmanova asistenka věděla, že Sequens byl na seznam hostů včas dopsán. Potvrdilo jí to telefonem mexické velvyslanectví. Senátor přesto odmítl dělat komplikace. Krajský úřad opustil.

Protože se měl ale o pár desítek minut později účastnit setkání velvyslance a plzeňského primátora Pavla Rödla na magistrátu, zamířil tam, aby se údajně trapná situace neopakovala. Primátor ho prý přijal vřele. „Můžeme mít odlišné názory. Musíme se ale vzájemně respektovat,“ uvedl při setkání Rödl.