„Tento projekt je zaměřený především na dlouhodobé a intenzivní zvyšování fyzické kondice. Kromě toho slouží také k vzájemnému poznávaní lidí z celé Plzně. Navíc vše probíhá, za odborného dohledu, v překrásném prostředí Boleveckých rybníků," vysvětluje, cíl projektu JEDEME DÁL ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková.

Za překrásného slunečného počasí se v pondělí 13. února vydalo na čtyřkilometrovou procházku šest seniorek. Kromě, lektorky Lucie Bolehovské, se pochodu zúčastnila i Vlasta Faiferlíková a praktikantka vyšší zdravotnické školy Michaela Bízová.

„Sportu se věnuji již od malinka (turistika, kolo, běžky, aerobik…). Na pravidelné procházky v přírodě jsem začala chodit se svou kamarádkou Petrou a s našimi dětmi. Před čtyřmi léty jsem absolvovala kurz na provozování kondiční chůze a od té doby tuto činnost provádím ve spolupráci s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM," říká lektorka a odborná garantka Lucie Bolehovská.

V průběhu dvouhodinové procházky při pravidelných zastávkách nechyběly různé druhy uvolňovacího cvičení i rady pro správné oblečení v zimě, včetně vhodné obuvi a různých pomůcek pro bezpečnou chůzi ve sněhu, na ledě…

„Na procházky chodím sice pravidelně, ale většinou sama, nebo s kamarádkou. Dnešního výletu jsem se zúčastnila poprvé a mohu konstatovat, že to bylo velice zajímavé. Dozvěděla jsem se spoustu praktických rad i pokynů, o nichž jsem doposud nevěděla. Příště přijdu určitě zas," svěřila se Marie Oprchálková.

Michal Pipta