O tom, kdo za volební okrsek Plzeň-město a okrsek Cheb zasedne do Senátu Parlamentu České republiky, budou ode dneška ve druhém kole voleb rozhodovat obyvatelé Plzně, Chebu také okresu Tachov.

V souboji o senátorská křesla se v Plzni utká současný senátor Lumír Aschenbrenner (ODS) a Daniel Kůs (Česká pirátská strana), v Chebu pak Miroslav Plevný (STAN) a Jaroslava Brožová Lampertová (ANO).

Aschenbrenner získal v první kole volby 34,93 % hlasů, jeho protivník Kůs pak 21, 33%. Pro Plevného pak hlasovalo 27,43 % občanů, pro Brožovou Lampertovou 17,24 % voličů.

ZÁJEM O TCHAJ-WAN

Aschenbrenner by se v případě výhry ubíral v Senátu stejným směrem jako před volbami. „Poslední čtyři roky jsem v hospodářském výboru a tam si myslím, že jsem asi nejprospěšnější. Jsem teď členem pracovní skupiny, která jedná s ministerstvy o tom, aby nabídky a možnosti, které jsme předložili z Tchaj-wanu, nezapadly. Takže to je teď moje priorita,“ uvedl.

Kandidát Kůs by v případě vítězství chtěl v Plzni zřídit kancelář senátora. „V Plzni by měla fungovat kancelář, ať už kamenná nebo on-line, kde budou lidé moci komunikovat se svým senátorem, a ten tedy bude znát jejich přání a problémy a bude schopný se za ně v Senátu poprat,“ řekl Kůs.

K volebním urnám mohou občané přijít v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin.

Ilustrační foto
Školy: On-line výuka funguje