Kolony popojíždějících aut, nervózní řidiči i chodci a také policisté řídící dopravu. Tak už to několik let každé ráno a odpoledne vypadá na křižovatce ulic U Velkého rybníka a Na Roudné v Plzni. Podle zástupců města se tu ale i přes velké problémy motoristé světelných semaforů nedočkají.

„Město uvažovalo o výstavbě světelné signalizace již před pěti lety. Tehdy byla dokonce vytvořena studie této úpravy. Kvůli osazení semaforů by byly nutné stavební úpravy ulice U Velkého rybníka. Musela by být rozšířena na tři jízdní pruhy, aby ve směru od Bolevce byly dva řadicí pruhy před křižovatkou,“ vysvětlil vedoucí oddělení dopravy ÚMO 1 Zdeněk Soukup s tím, že celý záměr padá kvůli tomu, že se nepodařilo vykoupit potřebnou část pozemku bývalé restaurace U Součků, jejíž vlastník je v konkurzu a pozemky jsou tím pádem blokovány.

Na problémy ve zmíněné křižovatce upozorňovali už i sami policisté. „Ti musí na místě řídit dopravu vždy v ranní a odpolední špičce. Denně na křižovatce pracují asi tři hodiny. Policisté z dopravního oddělení už podali návrh na stavbu semaforů či jiná opatření na Správu statku města Plzně,“ uvedla mluvčí plzeňských policistů Martina Hábrová.

Plzeňané, kteří touto křižovatkou denně projíždí, říkají jediné, je to hrůza. „Jezdím tudy každé ráno a jsou tu hrozné kolony. Když se potřebujete dostat na hlavní silnici nemáte šanci, nikdo z ostatních řidičů vás nepustí. Vyřešily by to snad semafory nebo kruhový objezd,“ posteskla si řidička Lada Pešková.

Podle Soukupa se tu ale se semafory ani kruhovým objezdem nepočítá. „Tuto komplikovanou situaci vyřeší až výstavba silnice I/20 a nového mostu přes řeku Mži,“ uvedl závěrem.