„Objevte příběh podnikatelských úspěchů a někdy i pádů Jana Cingroše, Tomáše Khüryho, rodiny Brožíkových a dalších velkých jmen,“ říká k novince Helena Mařanová z organizace Plzeň-Turismus.
Návštěvníci se například dozvědí, že Martinská ulice v centru Plzně se nejmenuje podle kdejakého Martina, ale podle stavitele Martina Stelzera, který v Plzni postavil stovky budov a dalších staveb včetně Měšťanského pivovaru, Staré synagogy anebo Saského mostu. Václav Brožík starší byl naopak dvorním dodavatelem kočárů pro císaře Františka Josefa I. Jeho syn Václav se poté s Františkem Křižíkem podílel na rozjezdu plzeňské tramvajové dopravy a z výroby kočárů přesedlal na výrobu automobilových karoserií.
Kdo ale vydláždil plzeňské ulice, kdo vyráběl nejlepší kachlová kamna v Rakousku-Uhersku, jaký rodinný klan podnikal v lokalitě U Zvonu, kdo byli první plzeňští fotografové anebo jaká firma sídlila v domě U Zlatého lva? I to vše zazní na prohlídce Stopy průmyslové revoluce, která se do konce prázdnin koná ještě v sobotu 12. a 19. srpna od 15.30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru anebo online na Plzeňské vstupence.