„Chlapcům se snažíme poskytnout zázemí a podmínky pro to, aby se vyučili řemeslu, stali se součástí pracovního týmu, osamostatnili se a snadněji tak vstoupili do běžného života. Kolegové v práci jim umožní vyplnit i volný čas a celkově se seznámit se životem,“ vysvětlil Zábranský.

Příležitost pro svého svěřence si pochvaluje i zástupkyně ředitele nepomuckého domova Věra Nováková. „Pro mladé chlapce je to určitě velmi přínosné. Mají nějakou motivaci, a snaží se něco dokázat. My máme v projektu zapojeného našeho Lukáše. Učí se v oboru pokrývač,“ sdělila Nováková.

„Pan Zábranský s ním v létě navázal kontakt a začala spolupráce. Těší nás, že to není jen na pracovní bázi, ale že chlapec cítí, že se o něj někdo stará. Pan Zábranský totiž chodí na rodičovské schůzky ve škole, s Lukášem se vídá. Řekl mu, že pokud bude mít nějaký problém ve škole nebo v osobním životě, že za ním může kdykoli přijít,“ prozradila Nováková.

„Škola je dobrá, baví mě to. Jsem rád, že se pan Zábranský rozhodl podpořit právě tuto oblast,“ sdělil Lukáš.

Celý nápad na pomoc mladým lidem se zrodil v hlavě manželů Zábranských. „Chtěli jsme dát nějaký směr našim sponzorským aktivitám a rozhodli jsme se pro dětské domovy,“ prozradil Zábranský. V Plzeňském kraji s ním spolupracuje ještě Dětský domov Planá, odkud je druhý učeň, Lukáš Kralovič, který se učí tesařem. Více o celém projektu na www.schodydozivota.cz.