Sbor dobrovolných hasičů Želčany je v porovnání s okolními sbory poměrně mladý, založen byl 13. června 1929. Letošní rok je proto v Želčanech sváteční. „Při příležitosti výročí založení pořádáme čtyři akce,“ říká kronikářka a vedoucí kolektivu mladých hasičů SDH Želčany Jana Škalová.

První akce se uskutečnila 4. května u obecního rybníka, konal se 17. ročník rybářského závodu PLOUTEF FEST. „Ani nepříznivé, studené a deštivé počasí, které zde pořadatelé za dobu své působnosti nezažili, neodradilo nadšené návštěvníky od účasti. Vyloveno bylo celkem 27 ryb, převážně kaprů,“ vyzdvihla Škalová.

V dětské kategorii zvítězila Eliška Benetková a mezi dospělými Jan Bouček. Všechny zúčastněné děti si navíc odnesly tašku plnou dobrot.

ÚSPĚCH V DOBŘANECH

Ve stejný den se činili želčanští hasiči na závodě v Dobřanech. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů s osmi překážkami. „Všechny děti si vedly výborně. Nejlépe se zadařilo Vojtěchovi Kaslovi, který časem 14,04 s zvítězil v kategorii starší žáci a odpoledne stihl ještě účast na rybářských závodech,“ sdělila Škalová.

Ve večerních hodinách přivítal vytopený stan u rybníka v Želčanech i Kateřinu Škalovou a Alžbětu Jermářovou, které přijely z Třebíče, kde se konal závod v běhu na 100m s překážkami a výstupu na věž. Po součtu časů z těchto dvou disciplín v tzv. dvojboji obsadila Kateřina Škalová v kategorii střední dorostenka 6. místo a Alžběta Jermářová v kategorii starší dorostenka 5. místo. Závěrečnou akcí oslav budou netradiční závody a sekání trávy kosou, a to 8. června od 9 hodin v Chouzovech Na rybníce.