Říjnové komunální volby se zde musely opakovat, protože dva kandidáti, Jaroslav Lenk a Jaroslava Patočková, neměli v té době ve Starém Plzenci trvalý pobyt. Patočková se podruhé kandidatury vzdala, Lenk už si adresu trvalého bydliště změnil.

Voliči písničkáře, známého spíše pod přezdívkou Samson, nezavrhli a při dvaačtyřicetiprocentní účasti ho zvolili znovu. Volba pro Starý Plzenec a Sedlec, za kterou kandidoval, skončila na třetím místě s necelými sedmnácti procenty hlasů. Vítězem voleb se stali Nestraníci s dvaceti třemi a půl procenty a budou mít čtyři zastupitele. Druhá TOP 09 získala 17,25% hlasů a společně s Lenkovou Volbou a komunisty má po třech mandátech. Dva má ODS a po jednom sociální demokraté a lidovci. Oproti říjnovým volbám ODS jedno křeslo, které získali komunisté, ztratila.

„Jsem rád, že volby dopadly tak, jak dopadly, voličům jsem za přízeň a hlasy moc vděčný a vážím si jich. Do zastupitelstva rozhodně půjdu a doufám, že voliči budou s mojí prací spokojeni,“ řekl k výsledkům voleb Lenk.

Některým lidem ve městě však přišly volby zbytečné. „I když mě neobtěžuje, že jsem k volbám musel jít znovu, nechápu, proč se musely opakovat. Ministerstvo to podle mého názoru nemuselo tak komplikovat,“ sdělil Deníku Miloš Kroupa.