Někteří hrádečtí občané nebyli spokojeni s tím, že od zániku hřiště v roce 2006 neměli místní děti k dispozici žádný plácek na hraní, z nečinnosti vinili právě vedení doubraveckého obvodu, minulý rok dokonce předali ´protestní´ petici. „Když jsme se sem nastěhovali, byla jsem hrozně překvapena, že tady pro děti není prostě nic, ani pískoviště,“ pronesla ještě před začátkem valné hromady Sokola mladá ´novousedlice´.
Pozvaný starosta si na začátku svého vystoupení trochu postěžoval, že není dobré řešit problém hned přes noviny. „Jsme k dispozici, máme telefony, maily,“ pronesl a pak začal vysvětlovat, že přípravné práce byly časově dost náročné. „Hlavně se musela udělat změna územního plánu. Dříve bylo připravované místo územím pro bydlení venkovského typu, teď je už vedeno jako park se sportovním vyžitím. Prostě se dlouho projektovalo, teď je ale vše připraveno,“ vysvětloval dvouletou přípravu starosta a poté přiblížil plány.
„V první fázi se namontuje asi deset herních prvků, pochopitelně se počítá i s přípravou dopadových ploch. Hřiště bude i ohraženo, plůtek by měl být vysoký 1,2 metru. Až se tady sejdeme znovu v dubnu na projednávání dalších záležitostí, bude vše už hotovo,“ sliboval o víkendu starosta Brom. V letošním roce by měly hřiště zkrášlit i nové stromy, i ty jsou v projektu. Obvod na tyto změny vynaloží celkově asi jeden milion korun.
„A kdy se dodělá chodníček, který je tam zakreslený? Bez něho bude přístup ke hřišti dost složitý,“ zazněl další dotaz z houfu kolem starosty. „Reálně to vidím tak na začátek příštího roku,“ střízlivě zhodnotil možnosti obvodu Brom.
„Jsem spokojená. Hřiště bude a máme i termín, který můžeme urgovat,“ pochvalovala si Růžena Divišová, ale pak doplnila: „Bydleli jsme na Doubravce ve Staniční ulici. A je to prostě rozdíl, tam se pořád něco předělávalo. Opravdu si myslím, že Červený Hrádek je oproti Doubravce opomíjený,“ dodala ještě.
Další návštěvník, zastupitel „čtyřky“ Rudolf Bayer, byl o poznání kritičtější. „O petici občanů z loňska zastupitelé vůbec nevědí, to je tragédie. Ani diskuse se mi nelíbila. Starosta skoro lidem vynadal, že si stěžují, že přece mohou telefonovat nebo mailovat. Oni jsou ale placení politici, oni by měli lidi informovat, volat jim,“ hodnotil Bayer.
Diskuze o hřišti, na začátku valné hromady Sokola, se zúčastnil asi 30 lidí, odhadem polovina přišla právě kvůli nedostatečnému dětskému vyžití. „Vzhledem k tomu, že za poslední dobu tady vyrostlo kolem pěti set nových baráků, převážně s mladými lidmi, myslím, že mělo přijít víc lidí,“ okomentovala zájem Hrádeckých Helena Procházková, která vedení obvodu do místní sokolovny pozvala.