Ty starší v závodě Historic Vltava Rallye startují přesně ve 12.11, ve 13.11 vyrazí na trať „erzety“ populárnější Rallye Šumava mladší vozy. „Všechna auta budou vyjíždět postupně v minutových intervalech z Myší díry v Pallově ulici,“ vysvětluje člen organizačního výboru a městský radní Vladimír Tichý.

Trasa povede kolem fotbalového stadiónu a po asfaltových cestách podél Radbuzy a Mže v areálu sadů. Závodníci obkrouží třikrát předepsaný okruh, aby poté zamířili do cíle k parkovišti v Truhlářské ulici. „V parku je trasa dost úzká a my budeme jezdit jenom na jedničku a dvojku. Podle mě hrozí, že ti neznalí rallye tento sport nepochopí,“ obává se jeden z favoritů, Plzeňan Václav Pech.

Diváci mají vyhrazené prostory v Tyršově ulici, tam pro ně bude navíc odstaven jeden jízdní pruh v místech od budovy sokolovny až téměř ke světelné křižovatce u hotelu Diplomat, zároveň bude pro návštěvníky vyznačen prostor na trávníku mezi sokolovnou a silnicí. „Jízdní pruh v Tyršově ulici směrem na Rozvadov bude uzavřen od 10 do 15.30 hodin,“ hlásí mluvčí plzeńských policistů Ivana Telekešová.

Hned za startem na travnaté ploše u Myší díry bude označeno ještě další stanoviště pro diváky. Na tato tři místa bude vstup stát 100 korun. „Děti do 10 let ale platit nemusí,“ připomíná vedoucí tiskového střediska Petr Jindra.

Na divácky nejatraktivnější místa, tribunu fotbalového stadionu, budou moct pouze V.I.P. a lidé s účastnickou vstupenkou. Ta stojí 150 korun a umožňuje vstup na všechny víkendové závody.

Podrobnější prohlídku závodních vozů mohou zájemci absolvovat na náměstí Republiky, posádky historických vozů dorazí na náměstí krátce po 11. hodině, auta pro Rallye Šumava o hodinu později. Kulturní program, jehož součástí bude i také vystoupení Moniky Absolonové, začíná už v deset hodin.