Peníze od kraje dostala Rybnice na částečné zateplení budovy úřadu. Někteří lidé ale poukazují, že zde nebyl použit žádný polystyren nebo vata a zateplení se tak vůbec nekonalo. „Zde je však zásadní problém. My jsme dostali peníze pouze na částečné zateplení, to je veliký rozdíl oproti úplnému,“ uvádí Burda. „Částečné zateplení znamená opravu fasády, vyspravení děr a tak. To jsme také udělali,“ řekl Burda.

„Když jsme se rozhodli, že budovu nějakým způsobem opravíme, vypsali jsme klasické výběrové řízení. Dostali jsme několik nabídek a to jak na variantu se zateplením, tak na tu bez něj. S úplným zateplením se nejnižší nabídka dostala na milion sto tisíc korun, bez zateplení na půl milionu korun. Zvolili jsme levnější variantu. Na krajském úřadě jsme dostali dotaci dvě stě tisíc korun. Z obecního rozpočtu jsme tedy zaplatili tři sta tisíc korun,“ vysvětluje starosta.

Burdova slova nám potvrdil i Miloslav Michalec, vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu v Plzni. „Obec Rybnice skutečně dostala peníze pouze na částečné zateplení. Pokud bylo v televizi řečeno, že jsme dali dotaci na zateplení jako takové, není to pravda,“ uvedl Michalec.

Burda je situací v obci znepokojen. „Já se tady snažím hodně investovat. Chci sem přitáhnout mladé. Právě teď připravujeme investiční akci na výstavbu čtyřiadvaceti nových bytů, které už jsou teď takřka obsazené. Nevím tedy, v čím zájmu mohlo být šířit nepravdy a poškozovat zastupitelstvo a dobré jméno obce,“ uzavřel Burda.