Letošního ročníku se zúčastnilo na 60 rybářů, což je o 17 více, než rok minulý. Z tohoto počtu bylo 17 dětí z rybářského kroužku, který vede Hana Fořtová. A je velmi dobře, že se vychovává nový rybářský potěr. K tomuto účelu slouží i rekonstruovaný návesní rybník u kostela sv. Josefa v Úhercích, kde si děti mohou chytat ryby bez povolení.

Počasí se opět povedlo a každý si náležitě vychutnal příjemnou atmosféru klidu a míru u klidné hladiny rybníku. Dobrou náladu pak ještě zlepšila pečená klobáska se studeným pivem. No, idylka sobotního dopoledne. Začátek závodů byl od 7:00 hod. a výstřel ze signální pistole na ukončení rybolovu přišel v 11:00 hod.

Úspěchy rybářů byly různé, jako vždy. Jen oproti jiným ročníkům byly děti hodnoceny samostatně. V kategorii dorostu byl nejúspěšnější Matěj Svoboda se ziskem 208 bodů. Na druhém místě skončil Vojta Lehneis se 100 body a na třetím Jaroslav Čejka s 99 body. Nejúspěšnějším rybářem v kategorii dospěláků byl pan Beroušek s 272 body. Na druhém místě se 173 body skončil pan Spurný a na třetím místě se 141 body skončil pan Čech. Na těchto prvních třech místech získali rybáři finanční ceny, ostatní soutěžící pak podle pořadí věcné ceny.

Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce a Rybářský spolek Úherce. Co dodat na závěr - závody dopadly jako vždy na jedničku, za což patří poděkování výboru Rybářského spolku Úherce.