Teď Rais tvrdí, že jej politik ´vzal pod krkem´ a nutil ho smazat blog na internetu, kde schůze a porady popisuje.

„Byl jsem fyzicky ohrožován technickým náměstkem primátora Plzně panem Petrem Rundem, který nám také odcizil fotoaparát v hodnotě zhruba deset tisíc korun,“ tvrdí Rais. Tuto událost rovněž popisuje na svém blogu.

Policejní mluvčí Simona Čejková potvrdila, že trestní oznámení už policie má. „Okolnosti celého případu prošetřujeme,“ řekla Čejková.

Oč šlo? Hodiny strávené na radnici Rais popsal na svém blogu, kde se zmiňuje nejen o jednáních vkanceláři náměstka Runda, ale také například vměstské teplárně. Konflikt mezi oběma muži měl vyvrcholit vúterý vpodvečer, když Rais, aktivista ze sdružení Umění je obrana, rozdával spolu se svými kolegy před radnicí letáky sodkazem právě na svůj blog. „Pan Rund mě vyzval, ať za ním jdu do kanceláře. Tam mě za zavřenými dveřmi chytil pod krkem a řekl, ať to smažu. A že se už začne bránit, protože se ho to osobně dotýká,“ tvrdí Rais. Poté měl Rund před radnicí sebrat jeho kolegovi foťák a odjet i sním pryč autem.

Petr Rund to ovšem popírá stím, že nic takového se nestalo, i když připustil, že Raise do své kanceláře skutečně pozval. „Všechno tam ale proběhlo vklidu a dohodli jsme se, že se setkáme vpolovině února,“ prohlásil Rund. O mazání blogů mu prý nejde a považuje jej za projev osobních názorů pisatele. Víc nechtěl Rund situaci komentovat stím, že je třeba počkat na šetření policie.

Pokus, kdy spolu týden úřadovali politik a jeho kritik odstartoval před časem poté, co se před radnicí objevila parta mladíků sprovokativními nápisy na prsou a maskách politiků na obličejích. Kritizovali například to, že radnice nezasáhla proti chystanému bourání kulturního domu Inwest a výstavbě nového obchodního centra. Tehdy Rund zareagoval výzvou: „ Můj dvojník se mnou může vkanceláři týden i déle úřadovat. Ať vidí, o čem jednáme a jak rozhodujeme,“ prohlásil politik.