Sršni napadli dvojici seniorů, která si vyšla na vycházku, ve středu v podvečer. „Muž, ročník 1944, se snažil zahnat jednoho ze sršňů, který na něho zaútočil, následně jich ale vyplašil a poštval proti sobě celé hnízdo,“ popsal Vítězslav Sladký ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Na místo k pobodané dvojici vyjely sanitky a následně vzlétla i letecká záchranná služba AČR z Plzně Líní.  „Po příjezdu na místo náš lékař našel v lese muže v kolapsovém stavu a ženu s výraznou dušností. Oba dostali větší množství žihadel. V okamžiku, kdy naše výjezdové skupiny dorazily na místo, měli i záchranáři v patách rozzuřené sršně. Sesypali se na ně doslova jako včela na med. Lékař sám utrpěl alergickou reakci, přesto dál ošetřoval postižené a rozdělil si pacienty s leteckou záchrannou službou. Na emergency FN Plzeň pak předával postižené na kolečkovém křesle a se zajištěnou žílou a plasmalytem,“ dodal Sladký.

„Pacienti se nacházeli poblíž chatové oblasti na lesní cestě, úspěch už byl, že jsme je ve spolupráci se zdravotnickým operačním střediskem rychle našli. Pán byl pomočený a kolapsový, žena silně dušná. Pak sršni napadli i nás, dokud jsme se před nimi nezavřeli do sanitky,“ doplnil zasahující lékař Josef Brychta. 

Ilustrační foto.
Na silnicích umírá stále víc chodců. Policie spouští kampaň